Polski-Adwokat.. bo ludzie mają prawo Polski-Adwokat.. bo ludzie mają prawo

Wyszukaj adwokata

 
 

Słownik pojęć prawnych

Umowa o niekonkurowaniu (Covenant not to Compete) - Oficjalne zobowiązanie podpisane przez dwie strony, wyrażające ich zgodę na powstrzymanie się przez ustalony czas od prowadzenia działalności konkurencyjnej na danym terenie.

Porady i artykuły prawne

Czy Urząd Imigracyjny uzna moje małżeństwo za oszustwo matrymonialne?

Redakcja | 20 December 2014

Nie ma żadnej magicznej recepty, która pomogłaby przedstawicielowi Urzędu Imigracyjnego [Immigration Officer] albo sędziemu Sądu Imigracyjnego stwierdzić, czy twoje małżeństwo jest prawomocne. Każdy urzędnik podejmuje decyzję na podstawie odpowiedzi udzielonych podczas przesłuchania, ale także na podstawie własnej intuicji oraz doświadczeń, które zdobył podczas szkoleń i własnej praktyki. Również nasze doświadczenie podpowiada nam, że jest kilka rzeczy, o które trzeba zadbać, aby zapewnić sobie największe prawdopodobieństwo sukcesu.

0 Komentarzy Dodaj Komentarz
 

O czym należy pamiętać, kiedy policja zatrzyma cię za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości [DUI]

Redakcja | 20 December 2014

Kiedy zatrzyma cię policja, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na odrzucenie zarzutów na rozprawie w sądzie albo w Wydziale ds. Pojazdów Mechanicznych [DMV]. Jeśli nie piłeś, współpracuj z policją tak ściśle jak to tylko możliwe. Jeśli piłeś, nawet jeżeli to był tylko jeden drink, pamiętaj o następujących wskazówkach.

1 Komentarz Dodaj Komentarz
 

Jak powiedzieć współmałżonkowi, że chcesz rozwód

Redakcja | 20 December 2014

Oświadczenie żonie lub mężowi, że chcesz dostać rozwód sprawia, iż twoja decyzja staje się realna i rozpoczyna życiowe zmiany, mające dalekosiężne konsekwencje. Nawet jeśli działasz w celu zakończenia związku małżeńskiego, to jest moment, aby przygotować grunt pod wspólny okres przejściowy, by upłynął on tak spokojnie, rozsądnie i racjonalnie, jak to tylko możliwe.

1 Komentarz Dodaj Komentarz
 

Czy potrzebuję adwokata w sprawie o zajęcie obciążonej nieruchomości?

Redakcja | 20 December 2014

Ludzie stający w obliczu zajęcia obciążonej nieruchomości (ang. foreclosure) zawsze pytają czy potrzebują adwokata. Wielu chce walczyć w swojej sprawie, broniąc się samemu. Choć to zrozumiałe – może być bardzo niebezpieczne. Normalną rzeczą jest, że ci, nad którymi wisi widmo zajęcia domu, mają problemy finansowe. Jeśli jednak dłużnik poważnie myśli o znalezieniu rozwiązania, kluczową sprawą staje się wyszukanie wykwalifikowanego doradcy.

0 Komentarzy Dodaj Komentarz
 
 
 

Zakres Praktyki

 
Znasz polskiego adwokata, którego jeszcze nie ma w serwisie?
Powiadom nas o tym