Polski-Adwokat.. bo ludzie mają prawo Polski-Adwokat.. bo ludzie mają prawo

Wyszukaj adwokata

 
 

Słownik pojęć prawnych

Kapitał (Capital) - Wszelkie dobra finansowe, które zostały zainwestowane albo są przeznaczone do zagospodarowania w planowane inwestycje. Ich celem jest pomnażanie już posiadanego majątku.

Porady prawne

Porady i artykuły prawne

Poleć znajomemu Drukuj

Czy Urząd Imigracyjny uzna moje małżeństwo za oszustwo matrymonialne?

Redakcja | 20 December 2014

Nie ma żadnej magicznej recepty, która pomogłaby przedstawicielowi Urzędu Imigracyjnego [Immigration Officer] albo sędziemu Sądu Imigracyjnego stwierdzić, czy twoje małżeństwo jest prawomocne. Każdy urzędnik podejmuje decyzję na podstawie odpowiedzi udzielonych podczas przesłuchania, ale także na podstawie własnej intuicji oraz doświadczeń, które zdobył podczas szkoleń i własnej praktyki. Również nasze doświadczenie podpowiada nam, że jest kilka rzeczy, o które trzeba zadbać, aby zapewnić sobie największe prawdopodobieństwo sukcesu:

  • Urząd Imigracyjny zainteresuje się, czy zamierzaliście prowadzić wspólne życie już na początku małżeństwa. Nawet jeśli macie pamiątki ze wspólnej podróży do Orlando tego lata, przedstawcie również kopię weselnego menu sprzed trzech lat. Na pewno odpowiednie wrażenie zrobi para, która wspólnie martwiła się czy zaserwować rum waniliowy, czy też ciasto jeżynowe i zachowała weselne menu.
     
  • Chociaż Urząd Imigracyjny nie zakwestionuje kategorycznie przypadku z tego powodu, że wasze małżeństwo nie wygląda „normalnie”, jednak postępujcie ostrożnie, kiedy postanowicie wprowadzić w życie niecodzienne zasady. Przed wywiadem w miejscu pobytu, zalecamy abyście mieszkali w tym samym domu, współuczestniczyli w kosztach, przyjęli na siebie wspólnie obowiązki wobec dzieci z poprzednich małżeństw i wiedzieli jak najwięcej nawzajem na temat swoich spraw finansowych. Jeśli ty wolisz podjąć lepszą pracę w rejonie Zatoki Meksykańskiej, a twój mąż w tym czasie będzie czekał na ciebie w domu na zachodnim wybrzeżu, urzędnik może mieć wątpliwości co do waszych intencji dożywotniego bycia razem.
     
  • Nie istnieje takie zjawisko jak bycie przesadnie przygotowanym: ubezpieczenie na życie, ubezpieczenie zdrowotne i dentystyczne, świadczenia pracownicze, dokumenty świadczące o przynależności do zamkniętego środowiska lokalnego, karty kredytowe, wspólne członkowstwo w klubie sportowym i kartki z wynikami nauczania dzieci z poprzedniego związku współmałżonka. Celem nie jest przedstawienie życia takim, jakie nie jest. Celem jest raczej dostarczenie do Urzędu Imigracyjnego dokumentów, które udowodnią wasze wspólne pożycie. 
     
  • Jak się poznaliście? Co robiliście na pierwszej randce? Czy znacie rodzinę partnera? Dlaczego twoje odpowiedzi na te pytania różnią się od odpowiedzi małżonka? Skąpa dokumentacja czy niespójne odpowiedzi mogą być powodem odmowy. A tak przy okazji, kłamstwo to śmiertelny cios. Jeśli uważasz, że musisz skłamać, intuicja powinna ci podpowiedzieć, że twoja sprawa może nie zostać zatwierdzona. Spotkaj się z adwokatem.

Obywatele USA są oburzeni, że Urząd Imigracyjny kwestionuje związek. Świadomość, że nawet obcokrajowcom posiadającym dzieci ze związków małżeńskich z Amerykanami odmówiono pozwolenia na pobyt stały, może pomóc skierować cała energię wynikającą z tej irytacji na przygotowanie się do sprawy. 

Powyższy tekst nie jest poradą prawną. W twoim szczególnym przypadku mogą zaistnieć wyjątki i korzystne okoliczności. W sprawie szczegółowej rozmowy proszę umówić się na konsultacje. 

0 Komentarzy Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
 

Zakres Praktyki

 
 

Partnerzy

Find a Lawyer
Znasz polskiego adwokata, którego jeszcze nie ma w serwisie?
Powiadom nas o tym