Polski-Adwokat.. bo ludzie mają prawo Polski-Adwokat.. bo ludzie mają prawo

Wyszukaj adwokata

 
 

Słownik pojęć prawnych

Brak zdolności do czynności prawnych (Lack of legal capacity) - Brak zdolności danej osoby do wstępowania w stosunki prawne, wnoszenia powództwa lub bycia samemu pozwanym.

O PolskiAdwokat.org

Print

Dlaczego powstał serwis PolskiAdwokat.org?

Jak powszechnie wiadomo: „Ignorantia iuris nocet” (nieznajomość prawa szkodzi), a w życiu każdego człowieka przychodzi moment, kiedy potrzebuje on pomocy prawnej specjalisty. Kogoś, kto będzie go reprezentował na sali sądowej lub w innego rodzaju instytucji, kto doradzi, jak nie wpaść w pułapkę, kiedy prowadzimy prywatny biznes, kto pomoże rozszyfrować zawiłości urzędowego pisma czy umowy, którą mamy podpisać. Należy pamiętać, że dokumenty takie zwykle napisane są specyficznym językiem, często niezrozumiałym dla zwykłego śmiertelnika. Zadaniem adwokata będzie między innymi to, by wytłumaczyć wszystko w prosty i przystępny sposób, nie używając prawniczego żargonu w rozmowie z klientem.

Rodzi się pytanie: jak wybrać odpowiedniego adwokata, którego specjalizacja, doświadczenie i kwalifikacje zawodowe pozwolą nam na jak najlepsze rozstrzygniecie sprawy, a także odpowiedniego pod względem finansowym. Można poprosić o pomoc rodzinę czy przyjaciół, jednak należy pamiętać, że sprawy sądowe różnią się od siebie, więc najlepiej jest znaleźć specjalistę w dziedzinie, która dotyczy konkretnego przypadku. W zależności od tego, jaką sprawę ma poprowadzić, należy wybrać adwokata specjalizującego się w prawie rodzinnym, prawie pracy, prawie podatkowym, prawie karnym, prawie obrotu nieruchomościami czy też w jeszcze innej dziedzinie. 

Dla kogo powstał serwis PolskiAdwokat.org?

Serwis powstał z myślą o Polonii mieszkającej w USA, o wszystkich tych, którzy szukają porady prawnej, wszak nie każdy z nas musi być specjalistą w dziedzinie prawa. Jest to szczególnie ważne dla obcokrajowców. Dlaczego? Aby móc rozwiązać wszelkie problemy natury prawnej, należy je dobrze zrozumieć. Podstawą jest zatem współpraca z kimś, kto jest w stanie wszystko wyjaśnić w języku, który znamy najlepiej. Adwokat to człowiek, który ma za zadanie pomóc swojemu klientowi, a nie oceniać go. Jednak tylko wtedy może on jak najlepiej przygotować materiały do sprawy, kiedy zna wszystkie szczegóły, a w tym celu potrzebna jest niczym niezakłócona komunikacja miedzy stronami. 

Zachęcamy zatem do bliższego zapoznania się z serwisem PolskiAdwokat.org, wszak nigdy nie wiadomo, kiedy przyda nam się pomoc wykwalifikowanego prawnika.

Co można znaleźć w serwisie?

W serwisie PolskiAdwokat.org możesz nie tylko oczekiwać pomocy prawnej ze strony profesjonalisty albo dokonać wyboru odpowiedniego adwokata. Wykorzystując własne doświadczenia i obserwacje, możesz także włączyć się do dyskusji dotyczących kwestii prawnych, zadawać pytania i odpowiadać innym. 

Jedną z funkcji serwisu jest także możliwość oceny adwokata, z którym współpracowałeś. Z całą pewnością powstały w ten sposób ranking stanie się szczególnie pomocny dla przyszłych klientów. Warto pamiętać, że każdy z nas może w każdej chwili stanąć przed koniecznością wyboru adwokata wyspecjalizowanego w danej dziedzinie prawa. Korzystając z rankingu adwokatów przedstawionym w naszym serwisie, wybór ten może okazać się o wiele bardziej prosty.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy zespołem zajmującym się szeroko pojętym projektowaniem, programowaniem oraz marketingiem stron internetowych, z siedzibą w Brick, New Jersey, ale działającym globalnie. PlanMySite składa się z profesjonalistów z pasją podchodzących do powierzonych im zadań. Uwzględniając nasze doświadczenie jak i pełne zaangażowanie w pracę, możecie być pewni, że dołożymy wszelkich starań, aby serwis PolskiAdwokat.org spełniał oczekiwania wszystkich użytkowników, zarówno adwokatów reklamujących tu swoje usługi, jak i ich potencjalnych klientów – osób poszukujących pomocy prawnej. 

 

Zakres Praktyki

 
 

Partnerzy

Find a Lawyer
Znasz polskiego adwokata, którego jeszcze nie ma w serwisie?
Powiadom nas o tym