Polski-Adwokat.. bo ludzie mają prawo Polski-Adwokat.. bo ludzie mają prawo

Wyszukaj adwokata

 
 

Słownik pojęć prawnych

Insider trading - Transakcje finansowe dokonywane przez osoby, które mają dostęp do informacji niejawnych dotyczących danej spółki. Transakcje takie są niezgodne z prawem i zagrożone postępowaniem cywilnym i karnym.

Porady prawne

Porady i artykuły prawne

Poleć znajomemu Drukuj

Czy potrzebuję adwokata w sprawie o zajęcie obciążonej nieruchomości?

Redakcja | 20 December 2014

Ludzie stający w obliczu zajęcia obciążonej nieruchomości (ang. foreclosure) zawsze pytają czy potrzebują adwokata. Wielu chce walczyć w swojej sprawie, broniąc się samemu. Choć to zrozumiałe – może być bardzo niebezpieczne. Normalną rzeczą jest, że ci, nad którymi wisi widmo zajęcia domu, mają problemy finansowe. Jeśli jednak dłużnik poważnie myśli o znalezieniu rozwiązania, kluczową sprawą staje się wyszukanie wykwalifikowanego doradcy.

Dlaczego reprezentowanie samego siebie jest złym pomysłem

Prawo zezwala na reprezentowanie samego siebie, więc ludzie, mając wolny wybór, mogą tak postąpić, ale powszechnie wiadomo, że zamiast pomóc – sami sobie wyrządzają krzywdę. Sytuację taką można porównać to samodzielnego przeprowadzenia skomplikowanej operacji na ukochanej osobie, kiedy się nie jest chirurgiem. Prawo jest bardzo złożone, procesy sądowe i wszelkie procedury prawne niesamowicie zagmatwane, a zakres działań dotyczących zajęcia obciążonej nieruchomości to coś, o czym nawet wielu adwokatów nic nie wie.

Każdy przypadek jest inny, a to, co jest możliwe w danej sytuacji, będzie zależało od wielu szczegółów i kwestii prawnych w twoim konkretnym przypadku. Tylko naprawdę bardzo doświadczony adwokat specjalizujący się w zajęciach nieruchomości będzie wiedział, w czym tkwi problem i jak się nim zająć. Dlatego też adwokat, który naprawdę zna się na rzeczy, musi poznać wszystkie najdrobniejsze szczegóły. Poważny proces w sądzie dotyczący zajęcia obciążonej nieruchomości jest niezwykle trudny i skomplikowany. To coś, czego większość prawników nie byłaby w stanie przeprowadzić. Zdarza się, że klienci, nawet adwokaci, proszą o pomoc innych adwokatów, ponieważ rozumieją i zdają sobie sprawę z tego, że, aby mieć szanse w walce z „grubymi rybami”, potrzebują pomocy specjalistów wykwalifikowanych w tej właśnie dziedzinie.

Wiele przypadków, które doprowadzają do takiej nieprzyjemnej sytuacji, na początku wydaje się podobnych. Jednak to, czy jest dla nich jakieś rozwiązanie, zależy od tego, co dokładnie, kiedy i w jaki sposób się wydarzyło. Zależy to także od tego, kto będzie wydawał werdykt w danej sprawie, gdyż sędziowie różnią się miedzy sobą i to, co dla jednego wydaje się absolutnie słuszne, przez innego może zostać całkowicie odrzucone.

Co zrobi dobry adwokat specjalizujący się w zajęciach obciążonych nieruchomości

Aby dokonać prawidłowej oceny konkretnej sprawy, adwokat zapoznaje się ze wszystkimi szczegółami, o których wiadomo dłużnikowi, a potem rozpatruje jeszcze inne kwestie, które mogą przydać się do ustalenia linii obrony. Wziąwszy pod uwagę wszelkie niuanse, twój adwokat powinien obrać strategię dopasowaną do twojego przypadku, czyli uzależnioną od sytuacji i celu działania dłużnika. Dobry adwokat wysłucha wszystkich istotnych informacji, powie ci z góry co jest, a co nie jest możliwe, a potem obmyśli dla ciebie osobistą strategię.

Unikaj adwokatów działających szablonowo

W dzisiejszych czasach jest wielu adwokatów, którzy oferują dłużnikowi pomoc w obronie w sprawie o zajęcie nieruchomości (ang. foreclosure). Jeśli postanowisz znaleźć adwokata specjalizującego się w tej dziedzinie, bądź bardzo ostrożny i upewnij się, że jest to ktoś, przy kim czujesz się spokojnie i bezpiecznie oraz, że ten człowiek rozumie twoje cele działania i potrafi wytłumaczyć ci, w jaki sposób mogą one zostać osiągnięte.

Unikaj tych, którzy stosują szablonową linię obrony. Przypadki różnią się od siebie i nie ma takiej możliwości, żeby wszystkie je wygrać, działając dokładnie w taki sam sposób. Kancelarie, które robią wszystko rutynowo, bronią w szablonowy sposób, na początku mogą wydawać się nieco tańsze, lecz to klasyczny przykład powiedzenia: „chytry dwa razy traci”. Wysunięcie złych argumentów, albo zaniechanie przedstawienia prawidłowych i we właściwy sposób, niestety, powoduje duże prawdopodobieństwo przegrania sprawy.

Jeśli stajesz w obliczu zajęcia domu i nie jesteś pewien co należy zrobić, gorąco namawiamy na znalezienie doświadczonego adwokata, który jest obeznany w sprawach o zajęcie obciążonych nieruchomości i bankructwo. Niech przeanalizuje twoją sytuację i zobaczy, co można zrobić w tej sprawie, aby ci pomóc. Jeżeli uważasz, że nie stać cię na kompetentnego prawnika, pamiętaj, że na pewno nie stać cię na BRAK odpowiedniej porady i pomocy prawnej. Koszt wcale nie musi być aż tak wysoki, jak myślisz. Jeśli adwokat będzie zorientowany w temacie i uczciwy wobec ciebie, poda ci wszystkie możliwe rozwiązania i koszt każdego z nich, a jeśli będzie uważał, że nie jest w stanie ci pomóc, to również powie to otwarcie. 

Original content licensed from Avvo.
0 Komentarzy Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
 

Zakres Praktyki

 
 

Partnerzy

Find a Lawyer
Znasz polskiego adwokata, którego jeszcze nie ma w serwisie?
Powiadom nas o tym